Blog > Komentarze do wpisu

14 maja Światowym Dniem Sprawiedliwego Handlu

Handel musi przynosić korzyści najuboższym. Handel może służyć ludziom.
 
Sprawiedliwy Handel jest skutecznym i efektywnym narzędziem walki z ubóstwem.
Sprawiedliwy Handel przyczynia się do stworzenia gospodarki opartej na sprawiedliwości i zasadach zrównoważonego rozwoju.
 
14 maja 2011 r. miliony drobnych producentów, artystów, rzemieślników, rolników, handlowców oraz konsumentów będzie świętować Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Obchody tego dnia będą możliwe dzięki wsparciu przedsiębiorców, konsumentów, polityków, mediów, organizacji pozarządowych oraz 100 tys. wolontariuszy.
 
W 2011 r., Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu będzie obchodzony pod hasłem HANDEL DLA LUDZI –Sprawiedliwy Handel częścią twojego świata (TRADE FOR PEOPLE – Fair Trade your world).

Jeśli chcesz podpisać deklarację z okazji dnia sprawiedliwego handlu, zapraszam na stronę ->klik

fair trade logo
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z akcji oraz jak można pomóc osobom mieszkającym w Afryce czy Peru. A pomóc można bardzo łatwo, poprzez kupno odpowiednich produktów z logo Fair Trade. Certyfikat Fair Trade nadawany jest producentom z krajów rozwijających się, którzy spełniają ściśle określone warunki produkcji i zatrudnienia. Jego posiadanie gwarantuje m.in., że podczas procesu produkcji wszyscy pracownicy byli pełnoletni i dostali godziwą zapłatę. Więcej o idei Fair Trade można przeczytać na www.fairtrade.org.pl

W hipermarketach sieci Tesco można nabyć artykuły Fair Trade. W ofercie firmy Tesco można znaleźć np. ekologiczną białą herbatę, która jest mieszanką pączków herbaty i rzadkich srebrnych liści. Smakosze kawy mogą zadowolić się szlachetną kawą ekologiczną Oromia, która pochodzi z Etiopii – ojczyzny kawy.  Na półkach znajdują się również kulki kawowe w czekoladzie z kubańskim likierem kawowym a nawet colę – pierwszą colę sprawiedliwego handlu. W najbliższych dniach będę testować niektóre z tych produktów.


produkty fair trade

piątek, 13 maja 2011, blue_megi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
olciaky
2011/05/13 19:07:27
dobrze wiedzieć!
Spis treści

kontakt:  blue_megi@gazeta.pl